Aşıklar Kartı Nedir? Nasıl Yorumlanır?

  • Home
  • Blog
  • Aşıklar Kartı Nedir? Nasıl Yorumlanır?
Aşıklar Kartı Nasıl Yorumlanır

Aşıklar Kartı Nedir? Nasıl Yorumlanır?

Aşıklar Kartı Nedir? Nasıl Yorumlanır?

Tarot destesindeki Aşıklar Kartı; aşk, romantizm, cazibe ve mükemmel uyumu simgeler. Kartta, bir melek, bir erkek, bir kadın ve iki ağaç görülür. Ağaçların birinde yılan diğerinde elma vardır. Adem ve Havva cennette hava meleği Rafael tarafından kutsanmaktadırlar. Bu melek havanın, dolayısıyla iletişimin simgesidir. Meleğin üstündeki güneş parlaklığıyla etrafı aydınlatmaktadır ve hayat ağacı ile bilgi ağacı ve bir de zirvesi belirgin bir dağ arka planda görülmektedir. Arkada parlayan güneş sıcaklığın ve çekim gücünün simgesi iken, meyve veren ağaçlar bolluk ve bereketin aynı zamanda dünyevi cezbediciliğin var olduğunun simgesidir. Havvanın arkasındaki ağaca dolanmış yılan dürtülerimizin, Ademin arkasındaki ağacın meyvelerinin 12 adet alev şeklinde olması 12 burcun ve o burçlardan gelen enerjilerin simgesidir

Aşıklar Kartı bir Tarot okumasında; sakin, uyumlu, huzurlu, mutlu, kabul etmiş, duygusal, uzlaşmış, anlaşmaya varmış, aşkın esiri olmuş, aşk kadını, aşk erkeği, sosyal, tamamlayıcı, ortak, aşık, evli, ilişkisi olan, çekici, bağlı, bağımlı, aynı kaderi paylaşan, ruh ikizi, doğru kişi, beklenen kişi, iki yüzlü, arkadaş, yol arkadaşı, diğer yarı, önemli biri, çift karakterli, İkizler Burcu, değişken, bir öyle bir böyle, farklı, hayatının aşkı, seçilmiş kişi, önce aşk sonra iş diyen, uysal, grup çalışmasından hoşlanan, arzu edilen aşık, halinden memnun, hayallerine kavuşmuş anlamlarına da gelir.

Tarot Aşıklar Kartı

Aşıklar Kartı her ne kadar aşk olarak yorumlansa da bazen bu kart iki seçenekten birini yapmak zorunda olunan bir durumu, bazen bir yol ayrımına gelindiğini ve çok sevilen iki şeyden biriyle vedalaşmak gerektiğini de gösterebilir. Aşıklar kartı birleşme, uyum ve harmoninin temsilcisidir. Engellerin ve yol ayrımlarının ortadan kalkması, aşkın kazanması ve kalp sesimizin daha ağır basmasından ötürü duygularımızla hareket edeceğimiz bir döneme girişin de simgesidir. Kimi zaman Aşıklar çok büyük buluşma ve kavuşmaları müjdeleyebileceği gibi, bazen de çok istediğimiz birine ya da bir arzuya kavuşmanın simgesi de olabilir. Bu kart duyguların mantığın önüne geçtiğine de işaret eder.

Aşıklar kartı aynı zamanda mükemmelliğin ve karşılıklı çekimin kartıdır. Bu kart tüm birleşmelerin ve birleşerek bir bütünü oluşturmanın da simgesidir. Bazen uzaktakinin yaklaşması ya da gurbetteki bir kişinin dönüşüne de işaret edebilir. Bu kart ayrıca; iki ortağın birbiriyle anlaşması, evlilik ya da iki şirketin birleşimi için imzalanan anlaşma, kontrat ya da arabuluculuk işlerini de gösterebilir. Burada her iki taraf da bu birleşmeye gönüllüdür. Aşıklar Kartı, günlük hayatta kurduğumuz olumlu ilişki ve bağlantıları da gösterir. Aşk derecesinde bağlı olduğumuz hobi ya da tüm uğraşılarımız Aşıklar kartının yönetimi altındadır. Bu kart bizi mutlu edecek tüm birleşmeleri temsil edebilir.

Aşıklar kartı, hayata dair yapılan önemli bir seçimi ya da bir ikilemden kurtulup artık kararımızı verdiğimizi ifade eder. Bu karar büyük bir ihtimalle kalbimizi ya da mantığımızı dinlemek zorunda kaldığımız bir durumda kalbimizin sesinin daha ağır basmasıyla verilen bir karardır. Bazen hayatta iki seçenekle karşılaşırız ve seçeneklerden biri bize koşulsuz mutluluk vadederken diğeri sadece maddi menfaat vadedebilir fakat biz yine de kalbimizi dinler ve kendimizi mutlu olacağımız yere götürürüz. Aşıklar kartı tam da buna benzer bir seçimin yapılma anının simgesidir.

Asiklar karti anlami
Aşıklar Kartı Anlamı

Aşıklar Kartı Anlamı

Aşıklar kartının temsil ettiği kişi oldukça mutlu ve huzurludur. Güzel bir ilişkisi ya da evliliği vardır. Ruh ikizini bulmuş ya da hayatta en zevk aldığı şeyleri yaptığı bir hayat yaşamaktadır. Bazen Aşıklar Kartı 2 kişiyi değil, tek kişiyi ve onun en büyük hobisini de temsil edebilir. Açılımı yaptıran kişi ilişkisi olmayan bir kişiyi ise bu kişi bir hobi ya da uğraşı olan ya da mesleğine aşık bir kişidir. Yaşadığı hayatta uyum ve harmoni olmasının sebebi hayallerinin mesleğini yapıyor olmasıdır. Bu kişi mekanını ya da kariyerini değiştirmeyi düşünmez çünkü ona tutkuyla bağlıdır.

Aşıklar Kartı iş hanesinde belirirse, tüm koşulları değerlendirip, geleceğinizi şekillendirecek ve konumuzu belirleyecek ciddi kararlar almanız gerektiğine işaret eder. Bu kararlar, yeni bir iş veya yeni bir projeye atılmakla ilgili olabilir. Bu kart, verdiğiniz kararlara bağlı kaldığınız sürece, mutluluğa ve huzura ulaşabileceğinizi gösterir. Tarot Eğitimi sınıflarımda Aşıklar Kartının farklı kombinasyonlarını öğrenci arkadaşlara öğretiyorum.

Aşıklar kartı insanlarla iletişimin önemini de ifade eder. Kart size; insanlarla iletişimde kararlı olursanız, ilişkileriniz çok daha iyi boyutlara taşınır duygularınızı gizlemeyin, önünüze çıkacak aksiliklerin sizi yıldırmasına izin vermeyin mesajı verir. Aşıklar Kartı, kendi içinizde dengeyi bulacağınızı da temsil eder. Kendinizi ve kişisel özelliklerinizi tanıyacağınızı ve bunun hayatınıza uyum ve denge getireceğini ifade eder. Aşıklar Kartı, iki seçenek arasında kaldığınızı ve bir seçim yapacağınızı da gösterir. 

Aşıklar Kartı Aşk Anlamı

Aşıklar kartı aşk hanesinde olumlu ve mutlu haberleri, uyumlu ve karşılıklı harmoni olan bir ilişkiyi işaret edebilir. Genel anlamıyla Aşıklar Kartını aşk hanesinde gören kişinin ilişkisinde her şey yolundadır. Bu kart aynı zamanda ilişkide ikilemlerin sona erdiği, soru işaretlerinin ortadan kalktığı ve karşılıklı anlaşmanın sağlandığını da söyler. Aşıklar genel anlamıyla soru işaretlerinin ve yol ayrımlarının ortadan kalkması ve kavuşmalarla ilgilidir. Uzaktaki sevgilinin dönmesine ya da hiç gitmemesine de işaret edebilir.

Aşıklar kartını aşk hanesinde ters görmek ise ilişkide yaşanan sorun ya da ikilemlerin göstergesidir. Partnerlerden sadece birinin mutlu diğerinin mutsuz olduğu bir duruma işaret edebileceği gibi uzlaşma ya da anlaşmanın sağlanamamasından dolayı ilerlemenin durmasına da işaret edebilir. Bazıları için tarot falında ters Aşıklar Kartı tek taraflı aşk ya da sadece tek taraflı çekimdir.

Aşıklar Kartı, aşk ya da ilişki anlamında en iyi kartlardan biridir. Bu bir ruh kartıdır ve iki kişi arasındaki yoğun bağı ifade eder. Bekarsanız aşk hayatınız yoluna girecektir. İlişkilerinizde yoğun bir cazibe, tutku, romantizm ve karşılıklı anlayış olacaktır. Eğer bir ilişkiniz varsa, bu büyük arkana kartı, ilişkinizdeki romantizmin yeniden canlanacağını söyler. Eşinizle aranızdaki bağ, hayal edebileceğinizden daha fazla artacak ve derinleşecektir.

İlginizi Çekebilir; Değnek Yedilisi Kartı

Asiklar karti ask anlami 1
Aşıklar Kartı Aşk Anlamı

Tarotta Aşıklar Kartı Ne Anlama Gelir?

Aşıklar Kartı, iki kişi arasındaki iş ortaklığını da temsil eder. Bu kart büyük bir ortaklıktan karşılıklı yarar sağlayacağınızı söyler. Siz ve iş ortağınız zihinsel olarak aynı frekansta olduğunuz için birbirinizi karşılıklı destekleyeceksiniz anlamına da gelir. Bu kart, bir iş arkadaşınızla romantik bir ilişki yaşanması olasılığını da gösterebilir.

Aşıklar Kartı ayrıca kariyerinizle ilgili bir karar verdiğinizi ya da bir iş değişikliğini de gösterebilir. İyi paralar kazanacağınızı ve finansal fırsatları işaret edebilir. Aşıklar kartı, sağlık sorununuz varsa kısa sürede sağlığınıza kavuşacağınızın ve basit bir tedavi sürecinden geçeceğinizin işareti olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir