En Sık Sorulan Tarot Soruları

  • Home
  • Blog
  • En Sık Sorulan Tarot Soruları
Tarot kartlarına genel soru sorulabilir mi?

En Sık Sorulan Tarot Soruları

En Sık Sorulan Tarot Soruları

En Sık Sorulan Tarot Soruları hakkında bilgi vererek alacağınız Tarot danışmanlıklarında en sağlıklı sonuçları alabilirsiniz. Tarottan en iyi sonucu tüm bunlar dışında soracağımız sorular da belirler.

Tarot okumasının başarısı; kartların anlamlarının yanısıra, Tarot okuyucusunun ruhsal bilgi birikimi ve farkındalığı, tecrübesi, danışanın enerjisine ne kadar uyumlanabildiği ve hissedebildiği, danışanın okumaya ne kadar uyumlanabildiği ve inandığıyla doğru orantılıdır. Tarot bizi aklımızdaki soru ya da sorular hakkında netliğe ulaştıran kadim ve kıymetli bir araçtır. Tarottan en iyi sonucu tüm bunlar dışında soracağımız sorular da belirler. Bir Tarot okumasının amacı, seansa başlamadan öncekinden daha iyi bir ruh halinde çıkmak, kendimizi karamsar değil iyi hissetmektir. Tarot okuyucusunun tecrübesi ve ruhsal farkındalığı danışan için çok önemlidir. Biz Tarot Okuyucuları felaket tellalı değil, danışanın uyanışına katkıda bulunacak danışmanlarız.

Tarot Kartlarına Genel Soru Sorulabilir mi?

Tarot kartlarına ucu açık sorular sorulmaz, eğer sorulursa net cevaplar alınmaz. Tarot kartları ne istediğini bilen, kendinden emin ve tavsiye verebileceği sorular ister. Örneğin; “Karşıma hayatımın aşkı çıkacak mı?” gibi kapalı bir soru yerine “Önümüzdeki bir yıl içinde ciddi bir ilişki kurmak için tarot kartları bana ne tavsiye eder?” gibi bir soru sormak gerekir. Tarot kartları, bir yıldan ötesini tahmin edemeyebilir dolayısıyla çok uzun vadeli sorulara doğru yanıtlar alamayabiliriz. “İşe girecek miyim?” sorusu yerine “İstediğim işe girebilmek için neler yapabilirim?” sorusu daha mantıklıdır ve okumada daha iyi çalışır. Sorunuz ne kadar ayrıntılı ve netse tarot kartlarının cevabı da o kadar açık olur. Tarot Eğitiminde öğrencilerime soru sorma tekniklerini de öğretiyorum.

Soru sorarken negatif ve olumsuz düşünmeyin. Sizi doğrudan ilgilendirmeyen ve başka kişilerle ilgili şeyleri sormayın. Sizin dışınızdaki kişilerle ilgili, onların izni olmadan soru sormak doğru değildir. Sorunuzu sorarken başkalarının gizlilik haklarını ihlal etmeyin. Üçüncü kişilerle ilgili sorular, onların psişik alanına girmek demektir.  Sağlıkla ilgili sorular sormayın, sağlıkla ilgili bir sorunuz varsa doktora danışmalısınız, tarota değil.

Tarot baktırırken eğer özel olarak soracağınız bir sorunuz yoksa genel soru sormanızda herhangi bir sakınca yoktur. Genel durum için özel açılım biçimleri vardır. Bununla birlikte zihinsel, duygusal ve finansal konular için kart açılabilir ve genel yaşantı açısından tarot bakılabilir. Eğer bu konulardan herhangi birinde ilgi çeken bir kart çıkarsa bu konuya tekrar özel bir şekilde tarot açılabilir.

Tarot açılımı yaptırırken; önemsediğiniz bir şeyin ne zaman olacağını sormayın, kartlara bunun gerçekleşmesi için ne yapabileceğinizi sorun. Böylece garantisi olmayan bir kehanete dayanarak acele kararlar verme riskine girmezsiniz çünkü Tarot bir kehanet yöntemi değil, enerji okuma biçimidir. Kartları okuyanın hakkınızdaki şeyleri tahmin etmesini beklemeyin çünkü Tarot okuyucusu kahin değildir. Aklınızdaki soru ya da konuyla ilgili ayrıntılara inin ve onunla başa çıkmak için en iyi tutumun ne olabileceğini sorun. Tarot kartları, size aklınızdaki soru ya da durumla ilgili hangi tutumun en iyisi olduğunu, nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda değerli tavsiyeler verebilir. Tarot kartları bilgedir ve kişinin duygularına uygun tavsiyelerde bulunur.

Bir Kerede Kaç Soru Sorulabilir?

Tarot soru odaklı çalıştığı için, her soru için kartlar karıştırılır ve her soru için tek açılım yapılır. Aynı soru arka arkaya sorulmaz, farklı bir yanıt alabilme düşüncesiyle aynı soruyu peş peşe sormanız yanlıştır, bu şekilde kartları değil kendinizi kandırırsınız.

Tarot Bir Konu İçin Hangi Sıklıkla Bakılmalıdır?

Tarot kartlarını açıp, yoğunlaştınız ve sorularınızı sordunuz ancak birkaç ay geçti hala aynı konuda hiç bir gelişme olmadı diyelim. Siz hala konuyu düşünüyor ve çok merak ediyorsanız merak ettiğiniz konu hakkında tekrar açılım yapabilirsiniz. Yeni yanıt eski yanıttan daha sonra gerçekleşecektir belki kafanız karışacaktır ama merakınızı gidermiş olacaksınız. Herkesin gerçekleşme süresi farklıdır, bu süre yaşam ritminize ve konuyu ne kadar net düşündüğünüze bağlıdır.

Belli bir konu ya da soruyla ilgili yapılan açılımın üzerinden en az bir ay geçmesi gerekir. Her gün aynı konuda açılım yapmak doğru cevap vermek yerine, kafanızı karıştıracak cevaplar verir çünkü her gün açılım yapmak sağlıklı değildir.

Tarota danışan her açılımda kaç soru sorabilir?

Her açılımda tek soru sorabilir ya da tek konuya odaklanabilirsiniz. Tek soru için yoğunlaşır, tek soru için kartları karıştırırsınız. Bir Tarot seansının uzunluğu kaç soru sormak istediğinize bağlıdır.

tarot bakan kisiye ne denir
Tarot Bakan Kişiye Ne Denir?

Tarot Bakan Kişiye Ne Denir?

Bilge Tarot Okuyucularına Tarot okuyucusu ya da Tarot yorumcusu denir. Tarotçu, Tarot Falcısı, Tarot bakımcısı gibi ifadeler halk arasında yaygın olmakla beraber, bilge Tarot Okuyucularını diğerlerinden ayırır.

Tarot Zaman Gösterir mi?

Soruyu sorarken süre belirtirseniz o süre içinde yaşayacaklarınız kesinleşir. Süre hakkında sürekli düşünen biriyseniz örneğin bir yıla kadar evlenmeliyim, iş değiştirmeliyim ya da yurt dışına gitmeliyim diye düşünüyorsanız bu kartların daha net yorum yapmasını sağlar. Ancak o soru kafanızı gerçekten kurcalıyorsa kesinlikle yanıt alabilirsiniz.

Tarotta Evet Hayır Sorusu Sorulur mu?

Tarot açılımında Evet ya da Hayır sorularına direk cevaplar alabilseydik bu çok kolay olurdu. Tarot bize kısa ve net cevaplar vermek yerine, çekilen kartların birbirine bağlanması ve harmanlanmasıyla bir hikaye sunar. Tarot Okuyucusu ve danışan o hikayeden Evet/Hayır cevaplarını kendisi çıkarır. Klasik tarot kartları dışında konuşma kartları ve soru-cevap kartları ile hikaye daha açık hale gelip, çeşitlendirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir