Rune Bağlamaları

  • Home
  • Rune Bağlamaları
rune sembolleri ve rune dili nedir

Rune Bağlamaları

Rune bağlamaları ve Rune tılsımlarında kullanılan Rune’lar, aslında majikal ve dinsel simgelerdirler ve bu nedenle majikal bir eylemde kullanılan yazının oluşumunda kullanılırlar. Rune alfabesi, eski dinlerin kadim alfabelerinden biridir ve her bir harf kendi anlamını içerir, her harf bir semboldür de diyebiliriz.

rune gercekmi
rune sembolleri buyumu
rune tilsimi ne ise yarar

Rune Sembolleri ve Rune Dili Nedir?

Futhark alfabesi olarak bilinen, Kuzey Avrupa’daki Runik alfabe, eski zamanlarda İskandinav ülkelerinde yaşayanların belirlediği ve 24 takımyıldıza denk düşecek şekilde 24 harflidir. Bu halklardan biri olan Vikingler, bu 24 takımyıldızın oluşturduğu hatta “Rune hattı” adını vermişlerdi. 24 harfli olan ilk Futhark alfabesinin MS. 800’lü yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Rune, kuzey Avrupa halkları tarafından 1. yüzyıldan orta çağa kadar kullanılan alfabetik bir dildir. Aslında sembolik bir sistem olan Rune, bir dil olmanın ötesinde maji ve kehanet alanlarında daha çok kullanılmıştır.

Rune Gerçek mi?

Rune gerçekmi sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişir. Biz tecrübelerimizden ötürü gerçek olduğunu biliyoruz aksi halde yüzyıllardır varlığını koruyamazdı. Rune ilk günden beri, Rune ustaları tarafından korunmuş ve ustalar bilgiyi herkese aktarmamıştır. Bu özelliği Rune okuma ve Rune bağlamanın ezoterik yanını da gösterir.

Rune; kahve falı ya da toplum içinde bilinen diğer fal türleri gibi bir şey değildir bu yüzden herkese nasip olacak bir bilgi de değildir. Ezoterik ve kuvvetli yanı sebebiyle gizli tutulmuştur bu yüzden günümüzün teknolojik olanaklarına rağmen “RUNE” kelimesini bile duyan insan sayısı çok azdır. Yapılan tüm ruhsal ya da majikal çalışmalar gibi Rune bağlamalarının da gerçek olup olmaması biraz da uygulatan kişiye ve Rune’lara inancına bağlıdır.

Rune Sembolleri Büyü mü?

Maalesef Rune sembollerinin büyü zannedilmesi durumu ile çok karşılaşıyoruz. Rune Sembolleri büyü değildir; şifadır, bilgelik yoluna girmektir, sembollerin sana bilgelik yolunda yön vermesidir, yardımlaşmaktır. Başta kendimiz olmak üzere diğer insanları, doğayı, dünya anneyi, evreni ve tüm boyutları anlamaya çalışmaktır. Rune’ler bizi bazen ikaz eder, bazen durmamız gereken yeri söyler, bazen de sevgiyi anlamamızı sağlar. Her ruhsal öğreti de olduğu gibi Rune öğretisinde de elbette karanlık tarafı seçenler vardır ve olacaktır ama bu bir tercih meselesidir. Hem tekamülümüz, hem de üstadımızdan aldığımız kadim gelenek sebebiyle biz o tarafta değiliz, şükürler olsun aydınlık taraftayız ve orda kalıp şifa dağıtmaya devam edeceğiz.

rune ne ise yarar

Rune Tılsımı Ne İşe Yarar?

Rune tılsımlarının aslında temel sebebi her konuda şifa dağıtmaktır. Hayatınızda yolunda gitmeyen ya da var olan durumunuzu korumak için Rune bağlamalarından faydalanabilirsiniz. Aşk, sevgi, ilişki ve evlilik konularında Rune tılsımlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca; maneviyat ve bilgelik için, karanlık enerjilerden korunmak için, herhangi bir konuda zafer ve cesaret için, şans ve başarı için, sağlık için, para akışının artması ya da düzene girmesi için, mal-mülk edinmek için, çocukları korumak için, iş bulmak için ve mahkeme konularınız varsa bu konularda başarı elde etmek için Rune bağlamalarını diğer adıyla Rune tılsımlarını kullanabilirsiniz.

Rune Ne İşe Yarar?

Rune sembolleri (harfleri) taş ya da çeşitli ağaçlardan yapılır. Hangi materyali seçeceğine Rune okuyucusu ya da Rune tılsımcısı kendisi karar verir. Ben dişbudak ağacından bana özel olarak yapılan, enerjime uyumlanan ve üzerine sembollerin yakılarak işlendiği Rune sembolleri kullanıyorum. Rune sembolleri diye adlandırdığımız Rune harfleri 24 tanedir ayrıca 1 tane de boş Rune sembolü vardır.

Semboller dışında Rune seanslarında üzerinde sembollerin işli olduğu kadife Runik masa örtüsü, mum, tütsü, şifalı taşlar, her sembole ait bitkiler ve sembolün rengine göre renkli kurşun kalemler kullanıyorum.

Her Rune’nin bir ağacı, rengi, uygulanması gereken günü, astrolojik uyumu, eğer kağıt üzerine uygulanacaksa kullanılacak kalemin rengi gibi ayrıntıları olduğu gibi, Rune’lerle çeşitli tılsım hazırlama yöntemleri de vardır. Bunlardan biri gümüş plakaya veya üzerinizde taşıyacağınız bir takıya Rune harfleriyle tılsımda kullanılması gereken harflerin kazınması, bir diğeri kağıda yazıp saklamaktır. Rune’nin enerjisinin tılsımı harekete geçirmesi için her zaman yanınızda taşımanız gerekebilir.

Tılsım uygulamasında kullanılacak Rune’nin astrolojik uyumuna göre günü hangi günse o gece ritüel yapılır ve harfleri kazınır. Ritüel öncesi meditasyon aracılığıyla Rune’lerin enerjisi davet edilir, Rune okuyucusu ve tılsımcısı kutsamayı sesli ve sözlü olarak yani Rune’ler ile konuşarak yapar.

Rune tılsımı yapılırken, arada boşluk bırakmadan yazılır ya da harfler birbirlerinin üzerine tekniğine uygun şekilde çizilir veya yakılır. Örneğin; bolluk-bereket için yapılacak tılsımda Fehu sembolü kullanılırken “Freya ve Fehu’nun enerjilerini bu tılsıma yüklüyorum” şeklinde sözlü olarak söylenir. Fehu ile birlikte kullanılacak başka sembol (harf) var ise aynı işlem yapılır.