Kılıç Dokuzlusu

  • Home
  • Blog
  • Kılıç Dokuzlusu
Kılıç Dokuzlusu Tarot Yorumu

Kılıç Dokuzlusu

Kılıç Dokuzlusu

Kılıç Dokuzlusu kartında bir kadın kabustan uyanırcasına elleriyle yüzünü kapatarak ağlamaktadır. Bu kadın kötü bir kabustan yeni uyanmış gibidir ve kartta siyah ve olumsuz bir hava hakimdir. Kadının arkasındaki siyah duvarda birbirine paralel ve hepsi doğu yönüne bakan 9 kılıç vardır. Kadının yorganı güller ve astrolojik sembollerle süslüdür. Kılıç Dokuzlusu; korkuların, kabusların, endişe ve üzüntünün kartıdır. Karttaki kadın ya uykudan uyanmış ya da uykuya hiç dalamamıştır. Bu kartta bir durum hakkında hissedilen endişe ve korkunun zirveye ulaşması anlatılır. 

Kılıç Dokuzlusu aynı zamanda bir inkar mekanizmasına saplanmayı ve bir gerçeği kabul etmek yerine reddederek o gerçekten sıyrılmayı da gösterir. Bu kart Küçük Arkana kartlarının en hüzünlü ve en kederli kartlarındandır. Kılıç dokuzlusunun temsil ettiği kişi depresif ve karanlıkta kalmış bir kişidir. Kılıç Dokuzlusu bazen hapiste ya da isteksiz olarak karanlıkta kalmış olan bir bireyi de gösterebilir. Bu kişi yaşadığı durumdan hiç memnun değildir, üzüntü ve kederi doruk noktada hissetmektedir. İçinde bulunduğu durum kartın temsil ettiği kişi tarafından tam anlamıyla bir çıkmaz olarak algılanmaktadır ve kart kendi içimizde ürettiğimiz acıyı da temsil eder.

Düz Kılıç Dokuzlusu Kartı Anlamı

Düz Kılıç Dokuzlusu Kartı, bu büyük bir endişe ile başa çıkabileceğiniz anlamına gelir. Yeterli bir iş yapıp yapmadığımız, işlerin yolunda gidip gitmeyeceği ve ne gibi işlemler yapabileceğimiz konusundaki endişelerimizi gösterir. Bu kart bize, yanlış bir şey yaptığı için suçluluk duygusu çeken kişiyi de ifade eder.

Kılıç Dokuzlusu kartı; üzgün, mutsuz, umutsuz, kederli, paranoyak, korkulu, kaygılı, stresli, karamsar, çaresiz, kararsız, endişeli, zavallı, acısı taze, çıkmazda, pişman, kabuslar gören, ağlayan, yas tutan, esaret altında, korktuğu başına gelmiş, suçluluk duygusu hisseden, menopoz, hormon bozuklukları olan, inkar mekanizmasında, akıl sağlığı bozulmuş, uykusuzluk sorunları yaşayan, bir çatışmanın ortasında kalmış, duygusal hayatında sorunları olan, kötü bir ilişkisi olan, bir bitişi kabullenemeyen, kayıp vermiş, hakkı yenmiş, zorbalıkla bir şeyi elinden alınmış, hayatına müdahale edilerek bir sayfa zorla kapatılmış, kendi kendini yiyip bitiren, kahrolan anlamlarına da gelir.

Kılıçlar  zihin, mantık, zeka ve iletişim ile ilgilidir. Kart bize; kafanızdaki soruların sizi rahatsız etmesi, başınıza gelebilecek her türlü olasılığı düşünmek, zihninizde sizi daha önce rahatsız eden ve kaçmayı başardığınız bir olayın tekrar geri gelmesi veya gelmek üzere olduğunu da gösterebilir. 

Ters Kılıç Dokuzlusu Kartı Anlamı

Tarot eğitimi ve açılımında Ters Kılıç Dokuzlusu geldiğinde korkuyu bırakmak anlamına gelebilir. Aynı zamanda iyileşme ve zor zamanlardan daha iyi bir yaşam biçimine geçmek anlamına da gelebilir. Ayrıca; alışmış, vazgeçmiş, tekrar iyimser ve umutlu, tekrar başa dönmüş, korkuları ve kaygıları azalmış, kendini affetmiş, acısı geçmese de azalmış, esaretten kurtulmuş, acısı dinmeye başlamış, yardıma muhtaç, gerçeği kabullenmiş, zor hayat yaşayan, istifa etmiş, tünelin sonundaki ışığı görmüş, kendini feda etmiş, kendini toparlamış, karanlıktan çıkmış, sorunlarını çözmeye başlamış, bir akıl hocasına denk gelmiş, yenilgiyi kabullenmiş, yaraları iyileşmeye başlamış, iç dünyasındaki çatışmayı sona erdirmiş anlamlarına da gelir.

Yaşanan durum kartı çeken kişi için depresif ya da karanlık bir durumdur fakat en azından bir çıkış yolu bulunmaktadır. Bu durum bazen birinin yardım eli sayesinde bu durumdan çıkmanın mümkün olmasıdır. Ters Kılıç Dokuzlusu aynı zamanda hapisten ya da karanlıktan çıkmak ile alakalı olabilir. Kartı gören kişi içinde bulunduğu durumdan çıkmak için iyi bir haber alabilir. Çıkmazda olanlar ya da çözümsüz sorunlarla uğraşan kişiler için bu kart ters belirdiğinde çözüm yolu açılabilir.

kilic dokuzlusu karti ve ask
Kılıç Dokuzlusu Kartı ve Aşk

Kılıç Dokuzlusu Kartı Ve Aşk

Kılıç Dokuzlusu Tarot aşk okumasında şu anda işlerin zor olduğunun bir göstergesidir. Bekarsanız, geçmişinize çok fazla odaklanmış olabilirsiniz. Bir ilişkiniz varsa, suçluluk duygusu ya da ihanetle karşılaşmış olabilirsiniz. Aşk hanesinde beliren Kılıç Dokuzlusu ilişkide karanlıkta kaldığımız bir noktaya vardığımızı gösterir. Bu kart aynı zamanda birçok yorumcu tarafından ayrılık arifesi olarak da yorumlanır. Yine de bu kanıya varmak için diğer kartlar da yorumlanmalıdır.

Aşk hanesinde ters beliren Kılıç Dokuzlusu ilişkide ufak da olsa bir umut ışığının belirdiğini söyler. Bu umut ışığı acıyı hafifletecek ve sonunda iyileşme olabilecektir. Kart aynı zamanda endişe ve korkuların artabileceğini fakat korkularınızın kafanızdaki kadar korkunç olmadığını gösterir. Suçluluk, pişmanlık, güvensizlik, zihinsel sağlık sorunları ile mücadele etmek ve sorunlarla yüzleşmekten kaçmayı da gösterebilir. Bekarsanız, geçmiş ilişkilerinizin sizde yarattığı üzüntü ve pişmanlıklar nedeniyle yeni bir ilişkiye girmeden önce sizin yeni ilişkilerden korkacağınıza işaret edebilir.

Kılıç Dokuzlusu Tarot Yorumu

Kılıç Dokuzlusu kariyer hanesinde tek kart olarak belirdiğinde işle ilgili bir konuda artık sonun yaklaşıldığına işarettir. Bu kart bazen kaçınılmaz bir bitiş ya da istenmeyen bir sonucun alınmasını da gösterebilir. Kariyer hanesinde beliren Kılıç Dokuzlusu işle ilgili karamsar bir durumda ufak da olsa bir umut ışığının varlığını müjdeler. Bazen aranan yardımın kılıçların gösterdiği yön itibarıyla batıdan geleceği ya da batıdan bir şehir ya da ülkeden çok büyük bir iş teklifi alınacağı ve bu teklif sayesinde içinde bulunduğumuz karanlıktan çıkılacağı anlamlarına da gelir.

Kılıç Dokuzlusu para hanesinde belirdiğinde maddi konularda durumun oldukça karamsar olduğunu gösterir. Para hanesinde ters beliren Kılıç Dokuzlusu parasal bir konuda karamsar bir duruma karşı bir umut ışığı olduğunu simgeler. Kötüye giden her şey bu kart ters belirdiğinde birden değişebilir ve hiç umulmadık bir yerden para ya da çözüm fırsatı gelebilir. Kılıç Dokuzlusu düz belirdiğinde sorun, ters belirdiğinde ise yaşanan maddi sorunun çözümü için ihtiyaç olunan şeyin elde edileceğini müjdeler.

2 thoughts on “Kılıç Dokuzlusu

  1. Canım Hocam Eğitimimi tamamlamama az kaldı. Bize açtığınız bu yol için çok teşekkür ederim

    1. Çok teşekkür ederim, yolunuz açık olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir