Değnek Yedilisi Kartı ve Anlamı

  • Home
  • Blog
  • Değnek Yedilisi Kartı ve Anlamı
Değnek Yedilisi Kariyer

Değnek Yedilisi Kartı ve Anlamı

Değnek Yedilisi Kartı ve Anlamı

Değnek Yedilisi kartında genç bir erkeği bir tepenin başında sahip olduğu bir toprak parçasını düşmanlarına karşı korumaya çalışırken görüyoruz. Genç erkeğin düşmanlarından daha yüksek bir noktada bulunup savunmaya çekilmesi ve aşağıya bakması dikkat çekiyor. Erkeğin her iki ayağında da farklı ayakkabıların bulunması ve ayakkabıların farklı yönlere doğru olması da kartta göze çarpıyor. Bu yüzden kartı gören kişi içinde bulunduğu durumu hangi ucundan tutacağı ya da hangi yönden savunacağı konusunda kararsız kalmış olabilir yorumunu yapabiliriz.

​Değnek Yedilisi, sahip olduklarımızı var gücümüzle savunmak zorunda kalacağımız bir sürece girişi temsil eder. Bize, sahip olunan değerlerin düşman saldırısı altında olduğunun sinyallerini verir. Daha önce elde edilmiş olanlar bugün kaybedilme tehlikesi altında olabilir. Bazen Değnek Yedilisi, sahip olduklarımıza başkalarının göz diktiği konusunda da bizi uyarır. Kartta görüntülenen erkeğin rakiplerine karşı yüksekte durması avantajın hala bizde olduğunu ifade eder.

Bu kart, aşırı direnç gösterilen bir durumun varlığını, bir şeyin olmaması ya da hayatımıza girmemesi için aşırı çaba sarf ettiğimizi de sembolize eder. Kartı görenin hayatına bir şeyler sanki zorla girmeye çalışıyordur ve kişi bu duruma izin vermemek için elinden geleni yapmaktadır. Burada kaybetmekten korkulan şey özgürlük olabileceği gibi, kurulmuş düzen ya da sahip olduklarımız da olabilir.

​Değnek Yedilisi bazen daha aşağı seviyelerden ya da emrimiz altında olanlardan, bazen bizden yaşça küçük birinden, bazen çocuklarımızdan, alt komşudan ya da pozisyon olarak bizden altta bulunan birilerinden gelecek olan negatif enerjinin konforumuzu sarsmasını da gösterir.

Değnek Yedilisi, durumu muhafaza etmek ve ilerlemenin bir süreliğine de olsa durdurulması gereken bir sürecin de temsilcisidir. Kartı gören kişi büyük düşünmek ya da yeni bir adım atmak hatta yeni kararlar vermek düşüncelerde olmamalıdır. Öncelikle bu süreç ve var olan tehlike aşılmalı ve sonrasında hayata kalındığı yerden devam edilmelidir.

​Değnek Yedilisi sabit fikirli olmak ya da eleştirileri kabul etmemeyi de gösterebilir. Kartı gören kişi o kadar sıkı sıkıya bir şeye bağlanmış ve gardını almıştır ki kendini farklı fikirlere ve önerilere kapatmıştır. Değişim ya da farklı bir çalışma sistemi kabul edilmemekte, kişi hala eskiye olan bağlılığını sürdürmekte ve yenilikleri kabul etmemektedir. ​Değnek Yedilisi bazen bir yarışta rakiple arayı açmışken rakibin tekrar arayı kapatması ya da bizimle neredeyse aynı seviyeye gelmesine karşı duyduğumuz endişe ya da kaybetme korkusunu da gösterebilir.

Değnek Yedilisi Aşk Anlamı

Değnek Yedilisi tarot falı aşk konularında ilişkiye dair istenmeyen bir durumun yaşanmasına karşı gösterdiğimiz direnci simgeler. Kartı gören kişinin ilişkisi sallantıdadır ya da ilişkiye dışardan gelecek olumsuz bir etkinin varlığı söz konusudur. Kişi, savunmasından asla vazgeçmemeli ve bu engeli mutlaka atlatmalıdır. Bazen Değnek Yedilisi, bir aşk üçgeni ya da partnere göz diken bir aday olması ihtimali konusunda da bizi uyarır.

Eğer bir ilişkiniz varsa ve yaptırdığınız Tarot açılımında Değnek Yedilisi çıktıysa kendinizi ilişkiniz için mücadele ederken bulabilirsiniz. Örneğin aileler ya da birlikte olmanıza karşı olan diğer kişiler ilişkinize karşı çıkıyor olabilirler. İlişkinize karşı çıkan bir çok etkiye rağmen, ilişkiyi sürdürebilmek için çok çaba harcamanız gerekebilir. Tüm bu dış faktörlere rağmen, ilişkinizin doğru yolda olduğuna inanabilirsiniz. Tarot Eğitiminde Değnek Yedilisi kartının aşk anlamını ayrıntılı işliyoruz.

degnek yedilisinin temsil ettigi kisi ve ozellikleri
Değnek Yedilisinin Temsil Ettiği Kişi ve Özellikleri

Değnek Yedilisinin Temsil Ettiği Kişi Ve Özellikleri

​Kartın temsil ettiği kişi daha önce büyük başarılara imza atmış ve toplum tarafından alkışlanmış bir kişidir fakat kaderde ilerlemesi bir engele takılmış ve durmuştur. Bu kişi oldukça azimli ve özgüveni yüksek bir kişi olmasına rağmen korkularıyla savaşmaktadır ve kaybetmekten korktuklarını savunmak için çabalamakta ve onlara sımsıkı sarılmaktadır.

Bu kişi bir şeylerin kendisine yaklaşmasını ya da özel hayatına müdahale etmesini istememektedir. Birileri ya da yaşanan bir durum kişinin sınırlarını zorlamakta ve rahatsız etmektedir. Bu yüzden Değnek Yedilisinin temsil ettiği kişinin şu anda tek yaptığı savunma pozisyonunda bulunmak ve sahip olduklarını kaybetmemek için çabalamaktadır. Bu sıralarda bir şeyler onun istediği gibi ilerlememekte ve durum gittikçe daha tehlikeli hale gelmektedir.

​Değnek Yedilisi şu anda tüm dikkatini savaşmakta olduğu bu düşmanlara ya da rakiplere yoğunlaştırmıştır. Ondan ilgi beklemek ya da bir ricada bulunmak yersizdir çünkü buna ne vakti ne de enerjisi vardır. Bir şeyleri ve zirve noktayı elde etmek için o kadar uğraşmıştır ki kimseye kaptırmaya niyeti yoktur şu anda tüm önceliği savaşmaktır ve her şey onun için ikinci plana atılmıştır.

Değnek Yedilisi Kariyer

Değnek Yedilisi, kariyerde ilerleyişin bir engele takılmasını ifade eder. Bu engel genellikle bir rekabet ya da rakip hamlesidir fakat bu kart avantajın hala sizde olduğunu da söyler. Bu kart belirdiğinde kariyerde bir sıçrayış yapmak ya da önemli bir karar almak yerine, bir süreliğine bu engelin öncelikle ortadan kaldırılmasıyla uğraşmak daha faydalıdır. Önce rakip ya da düşmanlar elenmeli ve yola zafer elde ettikten sonra devam edilmelidir.

İş yaşamında Değnek Yedilisi bir rekabet durumunu gösterir. Zorlu bir rekabet piyasasında iş yaptığımızı veya birçok kişinin başvurmuş olduğu bir işe talip olduğumuzu ifade eder. Ayrıca günlük iş yaşamımızda bir saldırıya uğradığımızı ve adımızı ya da tavrımızı savunmamız gerektiğini de gösterebilir. Bazı durumlarda ayağımızı kaydırıp yerimize geçmek isteyen kıskanç insanlar anlamına da gelir.

Değnek Yedilisi Para

Değnek Yedilisi para hanesinde rahat ve konforumuzu sarsacak ya da tehlikeye sokacak bir durum ya da engelin varlığına işaret eder. Parasal konuda olmasını istemediğiniz bir şeyler oluyor ve siz bunu engellemeye çalışıyor olabilirsiniz. Kart size, mücadeleye asla ara vermemenizi, avantajın sizde olduğunu ve mücadelenizde devamlılığı sağlarsanız bir kaybınız olmayacağını söyler.

Değnek yedilisi  uzun vadeli yatırımlardaki başarı ile de ilgilidir. Pozisyonunuz şu anda istikrarlı olmasına rağmen, bu istikrarın bozulabileceğine dair bilinçli olduğunuzu ve kazançlarınızı korumak için adımlar attığınızı gösterir. Bu adımlar finansal planlama, emeklilik fonu başlatmak, bir ev satın almak veya daha fazla tasarruf etmeye başlamak şeklinde olabilir. Yatırımlarınız ne şekilde olursa olsun, bu seçimler gelecekte size daha iyi hizmet edecektir. Değnek yedilisi başkalarının kıskançlığı ile de ilişkilidir; Bu nedenle, finansal başarınızı kıskanan insanlar görürseniz şaşırmayın.

degnek yedilisi para
Değnek Yedilisi Para

Ters Değnek Yedilisi Anlamı

​Değnek Yedilisi ters belirdiğinde tembellik ve bir şeyi savunmaktan artık vazgeçmek demektir. Bu kartı ters gören, sahip olduklarını savunmasız ve başıboş bırakmıştır ve sahip oldukları her an düşman ya da rakipler tarafından kaybedilebilir. Bu kimi için bir koltuk savaşı, kimi içinse aşk hayatında bir partnerdir ve kaybetmemenin tek çaresi direnmektir.

​Bazen ters Değnek Yedilisi rekabetten bıkkınlık ve geçici yorgunluğun da simgesidir. Kartı gören kişi bir şeylere direnmekten ya da bir şeyler uğruna savaşmaktan o kadar yorgun düşmüştür ki aktif savunmayı artık bırakmıştır. Fakat bu hiç sağlıklı bir durum değildir ve bu durumu yaşayan öncelikle bir silkelenip kalkmalı ve kendine çeki düzen vererek aktif savunmasına devam etmelidir.

​Ters Değnek Yedilisi baskıların dayanılmaz hale gelmesi ve kişiyi yorması ile de ilgili olabilir. Bu kişi kendisine diretilen baskılara daha fazla tahammül edemeyen ve yorularak yenilgiyi kabul edip kendi duruşundan vaz geçen kişidir. Kimi için ters Değnek Yedilisi kabullenilmiş yenilgi, kimi için istenmeyen bir durumun zorla hayatımıza girişine isteme istemeye izin verilen bir durumun yaşanmasıdır.

Ters değnek yedilisi başkaları tarafından sürekli olarak eleştirildiğinizi ve yargılandığınızı da gösterebilir. Arkadaşlarınız ve aileniz kararlarınız hakkında sizi sorguluyor olabilir ve siz bu tutumlarından dolayı kendinizi bunalmış hissedebilirsiniz. Değnek Yedilisinin ters çıkması, moral bozukluğunuzdan dolayı tüm ilişkilerinizde agresif tutumlar sergilediğinizi de gösterebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir