Üç Kart Tarot

  • Home
  • Üç Kart Tarot
3 kart tarot

Üç Kart Tarot

Üç Kart Tarot açılımı, Orta Çağ’ın sonlarına doğru Tarot’un popüler olması ile birlikte ilgi gören fallardan biridir. Genellikle birçok farklı konu, durum ve soru için açılan Tarot Üç Kart; geçmiş zaman, şimdiki zaman ve gelecek zamanı konu alır. Üç Kart Tarot bakılırken en önemli nokta diğer tüm açılım çeşitlerinde olduğu gibi odaklanmaktır. Odaklanarak kartlara enerji aktarmak ve soru soran danışanın enerjisine dahil olabilmek Tarot okumasını doğru yapabilmek adına önemlidir. Kendinizi meditasyon gibi egzersizlerle arındırarak fal öncesi bir seansla odaklanabilirsiniz. Fala başlarken kartları karıştırmalısınız. Kartları karıştırarak şu sıra sizi en çok düşündüren, en çok kafanızı meşgul eden durumlara odaklanmalısınız.

uc kart tarot fali nedir
3 kart tarot fali nasil bakilir
tarot 3 kart hakkinda sik sorulan sorular

Üç Kart Tarot Falı Nedir?

Üç kart tarot açılımı, bilinen en eski yöntemlerden biridir. Bu açılımda; Geçmiş, Şimdi ve Gelecek olmak üzere üç farklı zaman dilimine ait bilgi vardır ve seçtiğiniz kartın anlamı geldiği sıraya göre değişiklik gösterir. Bu açılım türü, içinde bulunduğunuz döneme genel bir bakış açısı sağlar. Birçok soruya ve konuya uyarlanabilir olması ile üç kart ile tarot açılımı oldukça kolay ve etkili bir yöntem sağlar.

İlk kart belirli bir durumla ilgili zayıflıklarınızı, ikinci kart bu konuda güçlü olduğunuz yanlarınızı, üçüncü kart ise bu durumla ilgili nasıl hareket edebileceğinizi anlatır. Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek ile ilgili bilgi veren Üç Kart Falında kartlar sırasıyla açılmalıdır. Açılan kartlar sırasında ve gelen yönlerine göre yorumlanmalıdır. Fal bakarken kartlarınızın ters çıkması durumunda anlamdaki değişmeleri unutmamak gereklidir.

Üç Kart Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Üç Kart Tarot Falı dizilimi için odaklanarak kartlar karıştırıldıktan sonra toplamda 3 kart seçilir. Bu kartlar; geçmiş zaman, şimdiki zaman ve geleceği temsil eder. Her zaman dilimi için seçilen kartlar yaşadığınız durumları ve problemleri içerirler. Üç Kart Falı size aşk hayatınız, iş hayatınız, ilişkileriniz, kariyeriniz ya da merak ettikleriniz ile ilgili bazı ipuçları gösterir.

Seçtiğiniz birinci kart, konu veya sorunuz ile ilgili geçmiş etkiler hakkında bilgi verir. İkinci kart, şimdiki yani şu andaki durumu anlatır. Üçüncü kart ise, gelecekte bu durumla ilgili neler olabileceğini söyler. Açılan ilk kart ile ilgili öncelikle geçmiş yorumlanır. Geçmiş için seçilen kart neden şu anda bu durumda olduğunuzun cevabını verir. Oluşan sorunun nedenini bu kart ile görebilirsiniz.

Şimdiki zamanı anlatan kart ikinci seçilen karttır. Bu kart en önemli karttır çünkü sizlere şu an yaşanılan durumda gözden kaçırdıklarınız hakkında ipucu vermektedir. Sizlere sorununuzu çözmek adına rehberlik edebilir. Bu kartta daha önce ele almadığınız ya da hiç aklınıza gelmeyen konulara da rastlayabilirsiniz. Mevcut problemin kaynağı hakkında bize bilgi verebilir.

Son kart olan gelecek kartı sorununuzun tam olarak nasıl çözüleceğini gösterir. Son kart aslında, sorununuzun üstesinden gelmenize yardımcı olacak bir rehberdir. Daha önce ele almadığınız konularla ilgili sizlere ipuçları verebilir. Kartlar aracılığıyla elde ettiğiniz bu ipuçları, probleminizi çözmeniz için gerekli bilgileri size aktarır.

iliskiler icin 3 kart tarot

Biriyle Olan Ilişkinizle Ilgili Mesajlar Almak Istediğinizde, Üç Kart Seçerek Ilişkinizdeki Durumları Anlayabilirsiniz. İlk Kart, Bu Ilişki Içerisindeki Sizi Temsil Eder, Siz Bu Ilişkide Ne Durumdasınız Ve Nelere Ihtiyacınız Var? İkinci Kart, Ilişkinizin Genel Durumu Hakkında Fikir Verir. Üçüncü Kart Ise, Karşınızdakinin Duyguları Ve Düşünceleri, Genel Durumu Ile Ilgili Bilgi Verecektir.

Kararsız kaldığınız bir konu ile ilgili üç farklı seçeneğinizin neler olabileceğini anlamak için üç kart seçebilirsiniz. Her bir kart için bir durum belirleyebilirsiniz ya da seçeneklerinizin neler olabileceğini bilmiyorsanız, kartların size üç farklı seçenek ile yol göstermesine izin verebilirsiniz.