Numeroloji

numeroloji nedir

Numeroloji

Numeroloji, temeli Pisagor’a dayanan bir sistemdir ve yazılı tarih kadar eskidir. Bir titreşimler bilimidir. Adınızdaki her harfin sayı değerini bulup, aritmetik yöntemler ile onları toplayıp doğru mesleği, arkadaşları, yerleri ve zamanlan seçebilir, hayatınızdaki bütün önemli sorunların çözümünü ve zamanını kendinize gösterebilirsiniz. Evrende her harfin ve sayının bir frekans karşılığı vardır. Evren bizimle sayılar aracılığıyla konuşur.

numeroloji analizi
numeroloji analizi nasil yapilir
numeroloji nasil hesaplanir

Numeroloji Nedir?

Harfler önceki hayatlarda kazanılmış özelliklerin, doğum tarihi ise bu yaşam kontratında başarılması arzulanan özelliklerin ifadesidir diyebiliriz. Dolayısıyla harfler hali hazırda zaten geçmişte yaşanmış olan tarihsel tezahür alanını, doğum tarihi ise gelecekte yaşanması hedeflenen potansiyel tezahür alanını gösterir.

Numeroloji Analizi

Bir ismi ele alırken yapılacak analiz şöyle yapılır:

İsmin sesli harflerinin sayısal değerinin toplanıp sadeleştirilmesi sonucu ana kulvar tespit edilir. Ana kulvara “Ruh Güdüsü”de denir ve karakteristik özelliklerimizi, kim olduğumuzu ve ruhumuzun yansımasını gösterir.

İsmin sessiz harflerinin sayısal değerinin toplanıp sadeleştirilmesi sonucu yan kulvar tespiti yapılır. Yan kulvar; iç güdülerimiz, isteklerimiz, hayallerimiz ve arzularımızı gösterir.

İsmin sesli sessiz bütün harflerinin değerlerinin toplanıp sadeleştirilmesi sonucu fondaki kulvar tespit edilir. Fondaki kulvar; seçimlerimizi, ne ifade ettiğimizi ve kader yolumuzu gösterir.

Numeroloji Analizi Nasıl Yapılır?

analizinde çok önemlidir. Herkeste asgari olarak aktif olan dokuz çarkaya göre harflerin dağılımı şöyledir:

1.Çakra harfleri: A, J, S, Ş

1.Çakra; Lider, ben ve benim demek, inisiyatif ele almak, köklenme, düzen kurmak yaratıcılık ve başlatmak demektir.

2.Çakra harfleri: B, K, T

2.Çakra; çok seven, sen ve senin demek, başkalarının duygu ve düşüncelerine uyumlanma, sevecenlik, şefkat, besleme ve büyütme demektir.

3.Çakra harfleri: C, Ç, L, U, Ü

3.Çakra; oyuncu, bireysel ifade duyarlılığı, egoyu tanımlama, kelimelere yatkınlık ve mücadelecilik demektir.

4.Çakra harfleri: D, M, V

4.Çakra; muhafazakar, biz ve bizim demek, büyük kavram ve değerleri koruma anlamına gelir.

5.Çakra harfleri: E, N, W

5.Çakra; yenilikçi, sosyalleşme, merak, hayat tecrübesi edinme ve dünyayı keşfetme ile ilgilidir.

6.Çakra harfleri: F, O, Ö, X

6.Çakra; ebeveyn, uyum, aile değerleri, huzur, sükunet, sorumluluk, farkındalık ve dengedir.

7.Çakra harfleri: G, Ğ, P, Y

7.Çakra; ruhsallık, analiz etme, ayrıştırma, derin düşünme, tefekkür, inziva ve bilgiyi gösterir.

8.Çakra harfleri: H, Q, Z

8.Çakra; dünyevi, yönetim, iktidar, maliye, ekonomi, organizasyon, mülk hakimiyeti ve siyaseti temsil eder.

9.Çakra harfleri: I, İ, R

9.Çakra; sanatçı, hümanizm, merhamet, çocuksu saflık, duygusallık, sentez, sanatsal ilham ve bilgeliktir.

9.Çakradan sonra ruh varlığı özel olan çakralar ise;

11.Çakra; idealist, evrene açılmak, soyut fikirler, dünyevi değerleri aşmak ve ışık işçiliği.

22.Çakra; rehberlik yapan usta, kozmik yasalara uyumlanma ve egonun silinmesi.

33.Çakra; üstat, maddesel ustalık, dünyayı ruhsal bir yer yapma anlamındadır.

Numeroloji Nasıl Hesaplanır?

Tarotun geleceği öngörmesi ya da gerçekleri söylemesi beklenmemeli. Tarot tamamen sezgilerle ve sizin enerjinizle, seçimlerinizle alakalıdır. Kartları okurken sezgilerinize ve içsel dünyanıza erişirsiniz. Kartların gösterdiği yolu kendinize göre yorumlamak tamamen sizin algınıza ve bilgi birikiminize kalmıştır.
Tarot baktırırken soru sormak ve bu soruların yanıtlarını kartlardan almak mümkündür. Bu nedenle sorulacak sorular da merak edilmektedir. Tarot falı baktırırken sorulacak sorulara ve soru tipine örnek vermek gerekirse:

Bulunduğum yerde kalmaya devam edecek miyim? İlişkim yok önümüzdeki 1 ay içinde bir ilişkim olacak mı? O kişiyle evlenebilecek miyim? Mevcut olan ilişkim 1 sene içinde evlilik ile sonuçlanacak mı? Kariyerimde yükselecek miyim? Şans oyunlarında kazanç elde edebilecek miyim? O kişiyle anlaşmak için neler yapmalıyım? Finansal beklentilerim önümüzde 1 sene içinde gerçekleşecek mi? Finansal sorunlarımı nasıl çözebilirim? Evlilik bana yakın mı? Kariyerimde nasıl yükselebilirim? Kendimi nasıl daha iyi hissedebilirim? Ailemle nasıl daha fazla zaman geçirebilirim? Kendime ve sevdiklerime nasıl daha fazla zaman ayırabilirim? Kardeşimle yakın olmak için neler yapmalıyım?

Tarot söz konusu olduğunda akıllara gelen ilk şey nasıl soru yöneltileceği oluyor. Enerjinizin söylediği gibi, içinizden geçtiği gibi sorularınızı yöneltebilirsiniz. Ancak çok spesifik sorular sorarsanız net bir cevap alamayabilirsiniz ya da aldığınız cevabı kolay yorumlayamayabilirsiniz. “Sevgilimle barışacak mıyım?” gibi bir soru yerine “Şu an aklımda olan kişi doğru kişi mi?” gibi sorular yöneltmeyi deneyin. Tarot kartlarına sağlık soruları sormanız önerilmez. Genellikle aşk, kariyer, hayat, arkadaşlıklar, insanlarla ilişkiler üzerine cevaplar aramanız tavsiye edilir.

Tarot baktırırken eğer özel olarak sorulacak bir soru yoksa genel soru sorulmasında herhangi bir sorun yoktur. Bunun için genelde 8 kartlık bir özel açılım yapılır ve genel bir tarot bakılır. Bununla birlikte zihinsel, duygusal ve finansal konulara yönelik kartlar açılır ve genel yaşantı açısından tarot bakılır. Eğer bu konulardan herhangi birinde ilgi çeken bir kart çıkarsa bu konuya tekrar özel bir şekilde tarot açılması mümkündür.

numeroloji hesaplama

Numeroloji Hesaplama

Yukarıda anlattıklarımızın dışında kişinin doğum tarihi üzerinden barkodu çıkarılır. Burada kendini tanımlama biçimini, dışarıdan nasıl göründüğünü, işlerini nasıl yapması gerektiğini, sıkıntılarını aşma stratejisini, ana karmik dersini nasıl öğreneceğini ve neler yapması gerektiğini, korkularını, sevgiyi hissetme şeklini, huzuru bulma şeklini, para kazanma stratejisini ve yaşam amacını öğrenebiliriz.

İçinde bulunduğumuz yılın titreşimine uyum sağlamak için neler yapmamız gerektiğini, elementlerle olan uyumumuzu, kişiye hakim olan tutkuyu, bilinçaltı benliğimizin nasıl olduğunu, maddİ dünyaya nasıl baktığımızı, her hangi bir konuyu nasıl ele alacağımızı, hayatımızdaki döngülerin hangi yılda olacağı ve hangi konuları yaşayacağımızı, doruk noktalarımızı (Karşımıza çıkacak fırsatlar) hangi yıllarda yaşayabileceğimizi ve ilişki analizini görebiliriz.